Connect with us

EKONOMİ

Akaryakıt fiyatlarına çifte indirim! 8 Şubat Çarşamba 2023

Yayınlanma tarihi:

Benzin fiyatı güncel listesi ile motorin litre fiyatları İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere yurt genelinde araç sahipleri tarafından yakından takip ediliyor. 8 Ocak 2023 Çarşamba motorin, akaryakıt, LPG, benzin fiyatı kaç TL, mazot fiyatı ne kadar sorusu yanıt ararken, akaryakıt fiyatlarında çifte indirim yapıldı.

Güncel akaryakıt fiyatları bugün de araştırılıyor. Dün gelen haber ile (motorin) mazot ve benzin fiyatı için indirim yapılacağı öğrenilmişti. Akaryakıt fiyatları için 1 liranın üzerinde yapılan indirim gece yarısı itbarıyla tabelaya yansıdı. Böylece litre fiyatları yeniden 20 liranın altına geriledi. Peki, benzin fiyatı ne kadar oldu? Motorin litre fiyatları kaç TL?

AKARYAKITA ÇİFTE İNDİRİM

3 gün peş peşe gelen indirimlerle litresi toplamda 2.33 TL gerileyen motorin, böylece geçtiğimiz yıl yüzde 73 zamlanarak 30 lira seviyelerine kadar yükselmesinin ardından, uzun bir aradan sonra yeniden benzinden ucuz hale gelmişti. Bugünden geçerli olmak üzere motorin grubunda 1,15 TL indirim gerçekleşti. Benzin grubunda da bu gece itibarıyla fiyatlar geriledi. Benzindeki indirim ise 1,37 TL oldu.

İSTANBUL’DA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Benzinin litresi İstanbul’da ortalama 19,75 TL’ye satılıyor.

Motorinin litre fiyatı ise 19,97 TL oldu.

ANKARA’DA BENZİN NE KADAR, MOTORİN KAÇ TL?

Benzin: 20,00 TL

Motorin: 20,23 TL

İZMİR’DE GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Benzin: 19,92 TL

Motorin: 20,29 TL

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla