Connect with us

EKONOMİ

AK Parti’ye EYT ve 3600 seçim kazandırır mı?

Olası erken ya da zamanında seçim öncesi EYT ve 3600 ek gösterge hamlesi iktidara bir kez daha seçim kazandırır mı? Bu ihtimalle ilgili Korkusuz Gazetesi yazarı Memduh Bayraktaroğlu’ndan dikkat çeken bir yorum geldi.

Gazeteci Yazar Memduh Bayraktaroğlu, sosyal medyada yayımladığı bir videounun altına yapılan  “İktidar seçim öncesi EYT ve 3600 ek gösterge hamlesi ile seçim kazanacak” yorumu üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Memduh Bayraktaroğlu, şunları söyledi:

“EYT ve 3600 ek göstergeyi uygulamaya koyacaklar ve seçime gidip kazanacaklar” demiş bir sevgili kardeşimiz. Olabilir. Ama ben halkın çok büyük bir çoğunluğunun bu sefer yemeyeceğini zannediyorum. EYT’liler tabi “buyrun” diyecekler, “Hakkımızı veriyorsunuz. Vereceğiniz para cebinizden ya da Hazine’den alacağınız seçim yardımından değil. Babanızın parası değil, bizim paramız”. Milletin parası yanı.

Keza aynı şekilde 3600 ek göstergeden yararlanacak kamu görevlileri de aynı şeyi söyleyecektir. “Bir dakika, zaten 4 senedir söz verdiniz, yerine getiğrmiyorsunuz. Bunları birikmişleri ile beraber 4 sene öncesinden hesaplayıp vermen şart. Zaten bunu da eğer verihyorsan muhalefet partilerinin baskısı nedeniyle verdin” diyecekler. Paralarını alacaklar ama oylarını vermeyecekler. Neden, Çünkü bir daha yine başlarına aynı şekilde neler geleceğini bileceklerdir. Bileceklerdir ki kaşığın sapı ile verip kepçeyle alacajlar.

Peki bu olmaz mı? Hayır, Türkiye’de olmaz olmaz. Türkiye’de her şey olabilir. Ben yanılabilirim de. Erdoğan EYT’yi çıkarır, 3600 ek göstergeyi verir, acayip bir şekilde TL basar, piyasayı paraya boğar, seçim de kazanabilir. “

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır