Connect with us

EYT

AK Partili Resul Kurt’tan EYT’de yaş açıklaması!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için yapılan düzenleme hakkında AK Parti MKYK üyesi ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Resul Kurt açıklamalarda bulundu.

Doç.Dr. Resul Kurt A Haber ekranlarından yayınlanan Melih Altınok ile Sebep Sonuç programında milyonların merakla beklediği EYT’ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti MKYK üyesi ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Resul Kurt’un EYT ile ilgili açıklamaları şu şekilde;

‘YAŞ SINIRI OLMASIN İSTEDİLER’

Uzun bir süre EYT için 48-50 yaş kriterinin geleceğini düşünüyorduk. Son bir aydır bu durum konuşulmuyor. EYT’nin çözüleceği haberleri çıkınca EYT’li insanlar yaş sınırı hiç olmasın istediler.

‘EYT’LİLERİN DE BEKLENTİSİ KARŞILANACAK GİBİ DURUYOR’ 

Son bir ayda da EYT ile ilgili herhangi bir yaş kriteri aranmayacağı, 1999 öncesi yaş şartı olmayan kadınların 20, erkeklerin 25 sigortalılık süresi kapsamında emekli olacağı konuşuluyor. Bir sinyal alınmış oldu. EYT’lilerin de beklentisi karşılanacak gibi duruyor.

‘ŞU ANKİ BEKLENTİ YAŞ OLMAMASI’ 

Burada ekonomik açıdan büyük de bir rakam olacak. EYT kapsamında olan vatandaşlara bir yanıt verilecek. Eskilerin tabiriyle ayran kabardı. Şu anki beklenti yaş olmaması.

‘BİR MUSLUK DEĞİŞTİRECEK USTA YOK’ 

Farklı taleplerde gündeme geldi. Staj sigortası bunlardan biri. Meslek liseleri Türkiye’nin kurtuluşudur. Bir musluk değiştirecek usta yok. Meslek liselerinin de önemsenmesi lazım. Gerekirse devlet uzun vadeli primleri de ödemeli. Biz vatandaşlarımızı gençlerimizi meslek liselerine yönlendirmezsek yarın mesleksiz kalan bu gençlerimiz hiçbir vasıfları olmayınca düz bir süpermarkette kasiyerlik yapacak üniversiteli kardeşlerimiz olur.