Connect with us

POLİTİKA

AK Parti’den Sedat Peker açıklaması! “Yanlış yapanı ayıklarız”

Sedat Peker’in açıklamalarına AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan yanıt geldi. Muhalefetin Sedat Peker’in iddialarının araştırılması için yaptığı çağrıya yanıt veren Turan, “Toplumun tüm dertleri bizim derdimiz. Yanlış yapan, hatalı davranan hele ki bizim partimiz varsa bunu ayıklamak temizlemek görevimiz. AK Parti’yi kısır gündemlere, ufak meselelere hapsetmenin hiç kimseye faydası yok” dedi

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ortaya attığı iddialar gündeme bomba gibi düştü. Bu iddiaların ardından muhalefet partileri iddialara ilişkin Meclis’te Araştırma Komisyonu kurulmasını istedi. Bu istek AK Parti ve MHP’li vekillerin itirazıyla reddedildi. Konuyla ilgili olarak AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, açıklamalarda bulundu. Turan şu ifadeleri kullandı,

“HATA YAPANI TEMİZLEMEK BİZİM GÖREVİMİZ”

“Gazi Meclis kendi gündemine hakim olan ne yaptığını bilen, milletin beklentilerini yasal zemin içerisinde değerlendiren çok önemli bir kurum. Biz Meclisimizin (gündemi) mafya liderlerinin, Twitter köşelerinin, kahvehane ağzının gündemiyle belirlemeyiz. Toplumun tüm dertleri bizim derdimiz. Yanlış yapan, hatalı davranan hele ki bizim partimiz varsa bunu ayıklamak temizlemek bizim görevimiz.

“AK PARTİ’NİN HATASI VARSA GEREĞİNİ AK PARTİ YAPMAK DURUMUNDADIR”

AK Parti’yi demokratik ülkelerdeki örneklerin dışında 20 yıldan beri iktidar yapan en büyük özellik halkına rağmen iş yapmamasıdır, milletine rağmen iş yapmamasıdır. Hatasını görmesi, yanlışı varsa revize etmesi gerekli görüşmeleri yapmasıdır. Dediğiniz konuda da (Sedat Peker’in iddiaları) AK Parti’nin hatası varsa bireysel olarak bunu gereğini AK Parti yapmak durumundadır.

“DEDİKODUNUN, İFTİRANIN KARŞILIK BULACAĞI BİR YER DEĞİL”

Yaparız ama Meclisimizi, devletimizin kurumlarını sadece bir adamın bir ekran karşısındaki konuşmalarından yola çıkarak belirlemenin doğru olmadığı kanaatindeyim. Muhalefet bir mafya babası iddiasındaki kişinin argümanlarını alıp taşımak değildir. Muhalefet, dedikodunun, iftiranın, hakaretin karşılık bulacağı bir yer değildir.”

BUGÜN NEDEN SEÇİM DİYOR?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz aylarda erken seçime gerek olmadığı yönünde açıklamaları olduğunu söyleyen Turan şöyle devam etti, “Türkiye’nin gelişmesine omuz vermesi gereken ana muhalefetin düne kadar seçime ‘hayır’ derken bugün neden seçim istemesinin sorusunu milletin taktirine bırakıyorum. Ama şunu biliyorum, Biden seçildiğinde daha resmi sonuçlar açıklanmadan, Biden’ı tebrik eden Kılıçdaroğlu, Biden’ın ‘Türkiye’de AK Parti’yi iktidardan indireceğiz’ demesinin apartı oldu, başka bir şey değil. Seçime hayır diyenler bugün Biden ağzıyla konuşmaya başladılar. Seçime hayır diyenler bugün Macron ağzıyla konuşmaya başladılar.

“BİZİ KISIR GÜNDEMLERE HAPSETMEYİN”

CHP’den ayrılan Mustafa Sarıgül, ‘Amerika yönetimi Türkiye’deki hangi muhalefet partisine para gönderiyor’ diyor. Hadi bunu araştıralım. Neden Sedat Peker kadar Sarıgül’ün iddiasının karşılığı yok? Türkiye’de düne kadar ‘erken seçim olmasın’ diyen Kılıçdaroğlu bir anda karar değiştirip seçim istiyorsa ve Sarıgül de, ‘Amerika hangi muhalefet partisine para veriyor’ diyorsa asıl bunun araştırılması lazım. O yüzden AK Parti’yi kısır gündemlere, ufak meselelere hapsetmenin hiç kimseye faydası yok.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply