Connect with us

EYT

AK Parti’den EYT açıklaması! “Tarih…”

Yayınlanma tarihi:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir TV100 ekranlarında katıldığı programda EYT konusuna dair açıklamada bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir TV100 ekranlarında yayınlanan Pazar Siyaseti programına konuk oldu. Pınar Işık Ardor’un sorularını yanıtlayan Kandemir “Saha kişi olarak size EYT ne zaman çıkacak başkanım? Dediklerinde söylediğiniz tarih nedir?” sorusuna “Burada kesin bir tarih vermek kuşkusuz doğru değil. Nihayetinde üzerine çalışılan formüller var. Ama bizim bakanımızla yaptığımız değerlendirmelerde yani bu senenin sonunda biz bu işi bitirmiş olacağız. Yasalaştırma irademiz var. Dolayısıyla şu kesin ve net; birçok formül çalışılıyor. Bu formüllerden en optimum olan ilgili bakanla görüşülür. Yine AK Parti’nin Türk siyasetine getirdiği en güzel şeylerden biri, hiçbir meseleyi biz yaptık oldu diye ortaya çıkarmadık çıkarmayacağız.” ifadeleiyle yanıt verdi.

“EN YÜKSEK ASGARİ ÜCRET ARTIŞINI YAPTIK”

Erkan Kandemir “Yine AK Parti’nin Türk siyasetine getirdiği en güzel şeylerden biri, hiçbir meseleyi biz yaptık oldu diye ortaya çıkarmadık çıkarmayacağız. Bakın şu asgari ücrette bile çok tarihi birşey biliyor musunuz? En yüksek asgari ücret artışını yaptık.” açıklamasında da bulundu.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla