Connect with us

EYT

AK Parti’den EYT açıklaması! “Beklentiye göre…”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, EYT konusuna ilişkin, “Bir beklentiye göre bir şey söylemek gerçekten yanlış olur” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, TV100’de Pınar Işık Ardor’un sunduğu Pazar Siyaseti programına katıldı.

Sarıeroğlu, programda EYT konusuna ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“EYT konusu çok teknik bir konu, farklı senesi kalanlar, farlı şekilde maaş alacaklar… Bir beklentiye göre bir şey söylemek gerçekten yanlış olur. Sürecin içerisinde sayın Vedat Bilgin Bakanımızın şuana kadar götürdüğü çalışmalarda, asgari ücret konusunda ortaya konulan uzlaşma başarılı bir müzakere sonunda ortaya konuldu. Ben inanıyorum ki sadece EYT değil beklenti içinde olan çok kesim var her kesimle ilgili sayın bakanımız aynı başarılı müzakere süreçlerini yürüteceklerdir.  Muhalefet çok rahat konuşabiliyor… Onlar söyler AK Parti yapar. Henüz adayı olmayan bir muhalefetten bahsediyoruz. Şu an Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ndeyiz. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçilme hayalleri içerisinde olan muhalefetin bu konulara gelme imkanı yok.”