Sosyal medyada bizi takip edin

Emeklilik

Aile Destek Programı Uzatılacak mı? İşte 2024 Ödeme Detayları

Aile Destek Programı Uzatılacak mı? İşte 2024 Ödeme Detayları

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kurban Bayramı dolayısıyla Aile Destek Programı ödemelerinin öne çekileceğini duyurdu. Bu gelişme, birçok vatandaşın sosyal yardım ödemelerinin ne zaman sona ereceğini merak etmesine yol açtı. Peki, Aile Destek Programı ne zaman bitiyor ve uzatılacak mı?

Aile Destek Programı Ödemelerinde Son Durum:

Her ay düzenli olarak ihtiyaç sahibi ailelerin faydalandığı Aile Destek Programı ödemeleri, 12 aylık bir dönemi kapsıyor. 850 ile 1250 TL arasında değişen tutarlarda ödemeler, en fazla 12 ay süreyle gerçekleştiriliyor. 2024 yılı Haziran ayı, bu dönemin son ödeme ayı olarak belirlenmiş durumda. Bu ödemeler, takip eden Temmuz ayında yapılacak ve böylece program sona erecek.

Program Uzatılacak mı?

Şu ana kadar programın uzatılmasına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, programın uzatılıp uzatılmayacağına Bakanlık karar verecek. Yeni bilgiler geldikçe, bu konuda güncel bilgiler paylaşılacak.

Öne Çekilen Ödemeler:

Bakan Göktaş, Kurban Bayramı dolayısıyla Aile Destek Programı ödemelerinin öne çekileceğini belirtti. Bu sayede, ihtiyaç sahibi aileler bayram öncesinde ödemelerini alabilecekler.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir