Connect with us

TÜRKİYE

Aile Bakanlığı Adınıza Ödemenizi Yatırdı! PTT’ye Giderek Paranızı Alabilirsiniz

Yayınlanma tarihi:

Aile Bakanlığı Adınıza Ödemenizi Yatırdı! PTT'ye Giderek Paranızı Alabilirsiniz

Okulların açılmasıyla birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal yardım ödemelerini dar gelirli ailelerin hesaplarına yatırdı. Aile destek programı kapsamında çocuk desteği ile ihtiyaç sahibi çocuklara destek sunulurken, sosyal ve ekonomik destek ödemesi de ailelerin temel ihtiyaçlarını ve okul masraflarını karşılamayı hedefliyor. 11 Eylül tarihinde başlayan 2023-2024 eğitim öğretim dönemi ile birlikte, sosyal ve ekonomik destek ödemesinin ne zaman hesaplara yatırılacağı merak ediliyordu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu konuda kamuoyuna detaylı bilgi verdi.

Eylül 2023 Sosyal Yardım Ödemesi:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, temmuz ayında yapılan artışla birlikte sosyal ve ekonomik destek ödemesini ortalama 3571 TL seviyesine yükseltti. Eylül ayında ise bu ödemeyi hak sahiplerine ulaştırdı. Toplamda 579 milyon TL değerindeki destek hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, “Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesiyle aileleri yalnız bırakmıyoruz. SED ile ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. Bu doğrultuda SED hizmetinden yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Eylül 2023 ödemesi olarak toplam 579 milyon TL yatırdık” şeklinde konuştu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak ve çocukların eğitim masraflarına destek olmak amacıyla bu tür ödemeleri düzenli olarak gerçekleştiriyor. Bu ödemeler, ihtiyaç sahibi aileler için büyük bir destek sağlayarak sosyal yardımların etkili bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla