Connect with us

EKONOMİ

9 şirketiyle Great Place to Work Sertifikası aldı

Yayınlanma tarihi:

İnşaat, sanayi, medya, hizmet, kağıt ve lojistik sektörlerinde 20’den fazla sektörde Türkiye ekonomisine katkı veren Albayrak Grubu,

iş yeri kültürü ve çalışan memnuniyeti konusunda global ölçekte hizmet veren Great Place to Work Enstitüsü’nden 9 grup iştirakiyle sertifika almaya hak kazandı. Geçen yıl Albayrak Medya grup şirketleriyle Great Place to Work Harika İş Yeri Sertifikası almaya hak kazanmıştı.

Albayrak Grubu, ilk defa 9 şirketiyle Great Place to Work Sertifikası aldı. Bu sertifikayı alamaya hak kazanan Albayrak Grubu şirketleri için kutlama etkinliği düzenledi. Etkinliğe şirketlerin yöneticileri ve çalışanları katıldı. Konuşmaların ardından yöneticilere plaket verildi.

“70 YILLIK BAŞARININ ARKASINDA ÇALIŞANLARIMIZIN ÖZVERİSİ VAR”

Törende konuşma yapan Albayrak Grubu CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat, grubun başarısının arkasındaki gücü açıkladı. Bolat “Albayrak Grubu’nu oluşturan her bir çalışanın mutluluğu, çalışma ortamımızın huzuru ve birbirimize olan güven duygumuz her zaman ön planda oldu. Birlikte inşa ettiğimiz kurum ve ekip kültürünü içselleştirmeyi başardık. Şirketimiz için aldığımız her karar, yaptığımız her çalışma bizlere sürdürülebilir bir büyüme ve başarı olarak geri döndü ve her zaman “Önce İnsan” ilkemiz doğrultusunda adımlarımızı attık. Aldığımız sertifika da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor ki bağımsız ve saygın bir kurum olan Great Place To Work Enstitüsü tarafından yapılan anket ve araştırmalar sonucunda buna hak kazandık. Faaliyetleriyle adımızı dünyaya duyuran, gururlandığımız tüm projelerde taşın altına elini koyan çalışma arkadaşlarımıza, 70 yıllık grubumuzun kahramanlarına bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

“YIL BOYUNCA YÜRÜTTÜĞÜMÜZ ÇALIŞMALAR ÇALIŞANLARIMIZ TARAFINDAN TAKDİR EDİLDİ”

Çalışanların hakkaniyet, takım ruhu, güvenilirlik, gurur ve saygı kriterlerinde şirketini “Harika Bir İş Yeri” ortamı olarak değerlendirmesinin, yürütülen çalışmaların çok gurur verici bir sonucu olduğunu belirten Albayrak Grubu İnsan Kaynakları Koordinatörü Hüseyin Yavuztürk de 70 yılı geride bırakan Albayrak Grubu’nun kurum kültürünü destekleyen Great Place to Work® Enstitüsü’nün bağımsız değerlendirmesi ve çalışanların görüşleriyle, Türkiye’de bir ilke imza atarak farklı sayıda ve sektördeki iştirakiyle birlikte sertifikalandırılmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Yavuztürk, “Öğrenme ve gelişim platformumuz Albayrak Akademi 2021 yılında, aktif hale getirildi. Akademide liderlik gelişim programları, kişisel gelişim, zorunlu eğitimler gibi farklı programları bir arada yürütüyor ve artık kendi iç eğitmenlerimizi yetiştirerek, sürekli gelişime odaklanıyoruz. Genç yeteneklerin şirketlerimiz bünyesine katılmasına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda, tüm şirketlerimizle birlikte “Genç Albayraklılar” ve “Tohum” programlarımızı başlattık. Albayrak Grubu olarak her bir çalışma arkadaşımızın, mesleki ve kariyer gelişimi bizim açımızdan oldukça kıymetli. Çalışma arkadaşlarımızın göstermiş olduğu teveccühleri ve oluşturduğumuz bu güzel iklimi koruyabilmek adına çalışmalarımızı artırarak ve kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla