Connect with us

TÜRKİYE

611 Bin 900 TL’ye Sıfır Fiat Fiorino! Ucuza Otomobil Arayanlara Süper Fırsat

Yayınlanma tarihi:

611 Bin 900 TL’ye Sıfır Fiat Fiorino! Ucuza Otomobil Arayanlara Süper Fırsat

Türkiye’de derinleşen ekonomik kriz nedeniyle sıfır ve ikinci el otomobillerde rekor fiyatlar görülürken, otomobil satın almak isteyenler de uygun fiyatlı araç almanın yollarını araştırıyor. Bu kapsamda, Fiat Fiorino 611 bin 900 TL fiyatıyla öne çıkıyor.

Ekonomik Krizin Otomobil Piyasasına Etkisi

Son yıllarda Türkiye’de ekonomik kriz derinleşirken, döviz kurundaki artış ve TL’nin değer kaybı devam ediyor. Enflasyon, bazı göstergelere göre 3 hanelere kadar yükselmiş durumda. Bu durum, hemen her ürüne fahiş zamlar getirdi. Otomobil piyasası ise fiyatların en fazla yükseldiği sektörlerin başında geliyor.

Sıfır ve İkinci El Otomobil Fiyatları Uçtu

Sıfır otomobillerde yaşanan fiyat artışı nedeniyle otomobil satın almak isteyen vatandaşlar, ikinci el otomobillere yönelince ikinci el otomobil piyasasında da fiyatlar fahiş seviyelere çıktı. Bu nedenle, sıfır ve ikinci el otomobil satın almakta zorlanan vatandaşlar, bankaların sağladığı taşıt kredilerine yönelmeye başladı. Ancak, Merkez Bankası’nın son bir yıldır uyguladığı faiz politikası nedeniyle taşıt kredilerinde de faiz oranları yüzde 6’lara kadar yükseldi.

Uygun Fiyatlı Otomobil Arayışı

Uygun fiyatlı otomobil almak isteyen vatandaşlar, bunun yollarını araştırmaya başladı. Devletin sıfır otomobillerde sağladığı ÖTV muafiyeti, vatandaşlar için bulunmaz bir fırsat oluşturuyor. Ancak, ÖTV indiriminden yararlanmanın bazı şartları bulunuyor.

ÖTV Muafiyeti ve Şartları

ÖTV muafiyetinden yararlanmak için yüzde 45 ve üzeri engelli olmak ve bu durumu SGK’dan alınacak bir belgeyle kanıtlamak gerekiyor. Devlet, yüzde 45 ve üzeri engeli bulunan vatandaşlara sıfır otomobil alımlarında ÖTV muafiyeti sağlıyor. Bu engelini SGK’dan aldığı belgeyle kanıtlayan vatandaşlar, ÖTV’siz uygun fiyatlara sıfır otomobil sahibi olabiliyor.

Fiat Fiorino: ÖTV’siz Fiyatıyla Dikkat Çekiyor

Fiat’ın Türkiye’de satış rekorları kıran Fiorino modeli, ÖTV’siz fiyatıyla ön plana çıktı. Fiat, hafif ticari araç satın almak isteyen vatandaşlara ÖTV indirimli Fiorino’yu 611 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla sunuyor. Peki, ÖTV’siz Fiat Fiorino fiyatları ne kadar? İşte ÖTV indirimli Fiat Fiorino fiyat listesi…

  • Pop 1.4 77 HP Fire E6DF: 611 bin 900 TL
  • Safeline 1.4 77 HP Fire E6DF: 625 bin TL
  • Premio 1.4 77 HP Fire E6DF: 646 bin 700 TL
Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement