Connect with us

SPOR

2010 Dünya Şampiyonası fikstürü

Dünya Basketbol Şampiyonası’nda kuraları İstanbul’da çekilirken, maç fikstürleri de belli oldu. A Grubu maçları Kayseri’de, B Grubu maçları İstanbul’da, C Grubu maçları Ankara’da ve D grubu maçları ise İzmir’de. Çırağan Palace Kempinski Oteli’nde yapılan grup kura çekiminin ardından, maç takvimlerinin oluştuğu fikstür de netleşti.

Türk Milli Takımı, grupta ilk maçını 28 Ağustos Cumartesi günü

Dünya Basketbol Şampiyonası’nda kuraları İstanbul’da çekilirken, maç fikstürleri de belli oldu. A Grubu maçları Kayseri’de, B Grubu maçları İstanbul’da, C Grubu maçları Ankara’da ve D grubu maçları ise İzmir’de. Çırağan Palace Kempinski Oteli’nde yapılan grup kura çekiminin ardından, maç takvimlerinin oluştuğu fikstür de netleşti.

Türk Milli Takımı, grupta ilk maçını 28 Ağustos Cumartesi günü Fildişi Sahili ile yapacak.

Maçların İstanbul’da oynanacağı (B) Grubu’nda Amerika Birleşik Devletleri ile İran’ın yer alması, en dikkat çekici eşleşme oldu. Aralarında siyasi sorunların yıllardır devam ettiği iki ülkenin basketbol takımlarını karşı karşıya getirecek maçlar, şimdiden merak konusu.

Şampiyonada, (A) Grubu maçları Kayseri’de, (B) Grubu maçları İstanbul’da, (C) Grubu maçları Ankara’da ve (D) grubu maçları ise İzmir’de oynanacak.

-FİKSTÜR-

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda maç fikstürleri şöyle oluştu:

28 Ağustos Cumartesi

(A) Grubu:

Angola-Sırbistan

Almanya-Arjantin

Avustralya-Ürdün

(B) Grubu:

ABD-Hırvatistan

İran-Brezilya

Tunus-Slovenya

(C) Grubu:

Yunanistan-Çin

Fildişi Sahili-Türkiye

Rusya-Porto Riko

(D) Grubu:

Yeni Zelanda-Litvanya

Kanada-Lübnan

Fransa-İspanya

29 Ağustos Pazar

(A) Grubu:

Sırbistan-Almanya

Ürdün Angola

Arjantin-Avustralya

(B) Grubu:

Hırvatistan-İran

Slovenya-ABD

Brezilya-Tunus

(C) Grubu:

Çin-Fildişi Sahili

Porto Riko-Yunanistan

Türkiye-Rusya

(D) Grubu:

Litvanya-Kanada

İspanya-Yeni Zelanda

Lübnan-Fransa

30 Ağustos Pazartesi

(A) Grubu:

Ürdün-Sırbistan

Avustralya-Almanya

Angola-Arjantin

(B) Grubu:

Slovenya-Hırvatistan

Tunus-İran

ABD-Brezilya

31 Ağustos Salı

(C) Grubu:

Porto Riko-Çin

Rusya-Fildişi Sahili

Yunanistan-Türkiye

(D) Grubu:

İspanya-Litvanya

Fransa-Kanada

Yeni Zelanda-Lübnan

1 Eylül Çarşamba

(A) Grubu:

Sırbistan-Avustralya

Arjantin-Ürdün

Almanya-Angola

(B) Grubu:

Hırvatistan-Tunus

Brezilya-Slovenya

İran-ABD

(C) Grubu:

Çin-Rusya

Türkiye-Porto Riko

Fildişi Sahili-Yunanistan

(D) Grubu:

Litvanya-Fransa

Lübnan-İspanya

Kanada-Yeni Zelanda

2 Eylül Perşembe

(A) Grubu:

Arjantin-Sırbistan

Angola-Avustralya

Ürdün-Almanya

(B) Grubu:

Brezilya-Hırvatistan

ABD-Tunus

Slovenya-İran

(C) Grubu:

Türkiye-Çin

Yunanistan-Rusya

Porto Riko-Fildişi Sahili

(D) Grubu:

Lübnan-Litvanya

Yeni Zelanda-Fransa

İspanya-Kanada

-İKİNCİ TURDA ÇAPRAZ EŞLEŞME-

Grup maçlarının ardından ilk 4 sırayı alan takımlar, bir üst turda çapraz eşleşmeyle İstanbul’da eleme maçları yapacaklar.

(A) Grubu’nu ilk 4 ‘te tamamlayan ekipler ile (B) Grubu’nu ilk 4 içinde tamamlayan ekipler, (C) Grubu ile de (D) Grubu’nun ilk 4’leri, sıralamaya göre tersten eşleşerek 4-7 Eylül tarihleri arasında eleme maçları yaparak, son 8’e kalmak için mücadele edecekler.

Daha sonra şampiyonada son 8 içine giren takımlar, sıralama maçları yaparak finale gitmeye çalışacaklar.

AA

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply