Connect with us

TÜRKİYE

1.20 faizle konut kredisi müjdesi geliyor! 15 yıl vade imkanı yanında!

Yayınlanma tarihi:

Türkiye’de konut fiyatlarının arttığı ve dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarının zorlaştığı bir dönemde, kamu bankalarından ilk ev alacaklara yönelik uygun faiz oranı ve vadeyle konut kredisi desteği geliyor.

Orta Vadeli Program’da (OVP) yer alan bilgilere göre, kamu bankaları tarafından ilk kez ev alacaklara yönelik uygun koşullarda konut kredi imkanları genişletilecek. Bu krediler, dar ve orta gelirli vatandaşlar için belirli standartlarda ve uygun fiyat aralığında olacak.

Kampanyaya dair detaylar henüz netleşmedi ancak piyasada kamu bankalarının yüzde 1.20 faiz oranı sunacağı ve vadeyi 15 yıla çıkaracağı beklentisi hakim. Kampanyanın sonbaharda hayata geçmesi bekleniyor.

Bu kredi desteğinin, ilk ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için önemli bir fırsat sunması bekleniyor. Kredi faizlerinin yüksek seviyelerde olduğu bir dönemde, kamu bankalarının uygun faiz oranı ve vadeyle sunacağı konut kredileri, vatandaşların ev sahibi olma hayallerine kavuşmasına yardımcı olabilir.

Kampanyadan yararlanmak için bazı şartlar aranabilir. Bu şartlar arasında, evin belirli bir fiyat aralığında olması, evin belirli standartlarda olması ve kişinin ilk defa ev alıyor olması gibi kriterler yer alabilir.

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, kamu bankalarının internet sitelerinden veya şubelerinden detaylı bilgi alabilirler.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter

Bu Haber Hakkında Fikrin mi Var? Sesini Sosyal Medyada Duyur

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla