Connect with us

SAĞLIK

%100 Hijyen Sağlayan Akıllı Klozet Dönemi Başladı

elektrikli_klozetlerUzakdoğulu bir firmanın ürettiği el değmeden tuvalet temizliğini gerçekleştiren akıllı klozetler hijyenik bir ortam sağlarken, kullanıcıların da buna bağlı hastalıklara yakalanma riskini tamamen ortadan kaldırıyor.

İnsan dışkısının içinde milyonlarca bakterinin olduğunu ve bu bakterilerin farklı yollarla tekrar vücuda girmesinin hastalıklara sebep olduğunu belirten uzmanlar, sabun ve suyla yapılan klasik temizliğin ise bu bakterileri tamamen ortadan kaldırmadığını belirtiyorlar.

Almanya’da yapılan bir araştırmada tuvalet temizliğini sadece kağıt ile yapan Alman doktorun elinde mikrop tespit edilmezken, tuvalet temizliğini klasik yöntemlerle yapan Türk doktorun elinde çok sayıda bakteriye rastlanması da sorunu ortaya kouyor. Akıllı klozetler, el değmeden hijyenik ve konforlu bir temizlik vaat ediyor.

Başta Japonya ve Kore olmak üzere özellikle Uzakdoğu’da kullanılan manuel ve elektronik versiyonları olan klozet kapaklarının manuel versiyonları su gücüyle çalışırken, elektrikli versiyonlarda klozet kapağını ısıtma, sıcak su ile yıkama, su ile masaj yapma, kendi kendini temizleme gibi farklı fonksiyonları bulunuyor. Üstelik cihazlarda kullanılan özel ABS plastik anti bakteriyel özelliğe sahip olmasıyla da hijyenik ortamı tamamlıyor.

Çoğu modelde kumandalar klozet kapağının yanında iken en üst modellerde ise iklimlendirme cihazlarındaki gibi duvara monte uzaktan kumanda ile klozetin yanında olmadan da sistem çalıştırılabiliyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply