Connect with us

YEREL

Yılanlar köy bastı

Hakkari’nin Otluca köyü Uyanık mahallesini yılanlar bastı. Köylüler ev ve çadırlarına girmeye çalışan 15 yılanı öldürdü.
Alınan bilgiye göre, Hakkari’den 20 kilometre uzaklıkta bulunan 18 haneli Otluca köyü Uyanık mahallesi, yılanların istilasına uğradı. Son günlerde havaların aniden soğumasının ardından yılanların ev ile çadırlara yönelmesiyle birlikte mahalle sakinleri büyük bir panik yaşadı.

Hakkari’nin Otluca köyü Uyanık mahallesini yılanlar bastı. Köylüler ev ve çadırlarına girmeye çalışan 15 yılanı öldürdü.

Alınan bilgiye göre, Hakkari’den 20 kilometre uzaklıkta bulunan 18 haneli Otluca köyü Uyanık mahallesi, yılanların istilasına uğradı. Son günlerde havaların aniden soğumasının ardından yılanların ev ile çadırlara yönelmesiyle birlikte mahalle sakinleri büyük bir panik yaşadı. Özelikle evleri kayalıkların altında bulunan Salih, Zahir, Arafat, Hasan, Fırat ve Hamdi Ertuş isimli aileler, ilk defa çok sayıda yılanla karşılaştıklarını belirttiler.

Köylerinde tarım ve hayvancılıkla uğraştıklarını dile getiren Ertuş ailesi, yaz aylarında açtıkları ve halen kurulu bulunan çadırlarına yılanların girmeye başladığını söylediler.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır