Connect with us

SPOR

Türkiye’nin derbisine ABD’den talip var

Amerikan profesyonel birinci Futbol Ligi Başkanı Mark Abbott, dünyanın en önemli derbileri arasında sayılan Fenerbahçe- Galatasaray maçının Amerika’da keyifli bir şov olabileceğini söyledi. Fenerbahçe USA’in davetlisi olarak katıldığı programda Türk futbolseverlerle bir araya gelen Lig Başkanı, ABD’de futbolun her geçen gün popülaritesinin arttığını ifade etti. Başkan, “Beyzbol bu ülkede yüzyıl

Amerikan profesyonel birinci Futbol Ligi Başkanı Mark Abbott, dünyanın en önemli derbileri arasında sayılan Fenerbahçe- Galatasaray maçının Amerika’da keyifli bir şov olabileceğini söyledi. Fenerbahçe USA’in davetlisi olarak katıldığı programda Türk futbolseverlerle bir araya gelen Lig Başkanı, ABD’de futbolun her geçen gün popülaritesinin arttığını ifade etti. Başkan, “Beyzbol bu ülkede yüzyıldır oynanıyor. Profesyonel futbolun ise sadece 14 yıllık bir geçmişi var; fakat her geçen gün ilgi gittikçe artıyor.” dedi. Başkan Mark Abbott, “Amerika’nın en önemli takımlarından Red Bull, önümüzdeki yıl mart ayında açılmak üzere New Jersey’de 200 milyon dolarlık bir stadyum yaptırıyor. Ülkenin değişik eyaletlerinde 30 bin kapasiteli birçok stadyum yapıldı. Biliyorsunuz, daha önceleri maçlar Amerikan futbolu için yapılan stadyumlarında oynanıyordu.” diye ekledi.

Amerika’da futbolun 600 milyon dolarlık bir pazar olduğunu belirten Mark Abbott, takımların birinci lige girmek için 35 milyon dolar gibi bir para ödediklerini de kaydetti. Her takımın 8 yabancı oyuncu oynatma hakkına sahip olduğunu belirten Başkan, birçok Güney Amerikalı yıldız oyuncunun Amerikan birinci futbol liginde top koşturduğunu söyledi.

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır