Connect with us

POLİTİKA

Erdoğan’ın bu sözleri ağlattı !

Harç ücretlerine yapılan zamları protesto eden gençlerle ilgili de konuşan Başbakan Erdoğan gençleri adaba davet etti:

“Hiç bir adap dinlemeden kalkıp yol kesme, ön kesme gibi şeyler yapılıyor. Bunlar üzücü şeyler. Nihai kararı veren bakanlar kuruludur. Üniversite harç noktasında katkı payları yüzde 8 oranında artırmıştır. Dikkat edin ünversiteler yüzde 400 oranında zam istendi. Biz yüzde 8’i

Harç ücretlerine yapılan zamları protesto eden gençlerle ilgili de konuşan Başbakan Erdoğan gençleri adaba davet etti:

“Hiç bir adap dinlemeden kalkıp yol kesme, ön kesme gibi şeyler yapılıyor. Bunlar üzücü şeyler. Nihai kararı veren bakanlar kuruludur. Üniversite harç noktasında katkı payları yüzde 8 oranında artırmıştır. Dikkat edin ünversiteler yüzde 400 oranında zam istendi. Biz yüzde 8’i uygun bulduk.

Olsa olsa ideolojiktir. Adap dışında bir yaklaşımdır. Bu tür davranış içinde olan gençleri adaba davet ediyorum. Biz bütçemizi en fazla eğitime ayırmış bir iktidarız. 2002 yılında katkı kredisi 405.791 ike 483.793’e ulaştı. Burs ve öğrenim kredileri 2002’de 45 TL iken aylık olarak 180 liraya çıkardık.”

DTP’Yİ UYARDI

Kürt açılımları konusunda DTP’ye de üstü kapalı mesajlar gönderen Erdoğan, “Geniş mutabakat zemininin oluşuğunu görüyoruz. Kimse biz Kürt kökenli vatandaşların partisiyiz havasına girmesin. 7 bölgede birinci partisi olmuşuz. Biz 72 milyon vatan evladının partisiyiz. Ama Türkiye’nin tamamı değiliiz. Bu nedenle sorunu el ele verelim.” dedi.

BAHÇELİ’Yİ KIZDIRACAK SÖZLER

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “demokratik açılım” girişimleri konusunda kendisini eleştiren MHP lideri Devlet bahçeli’ye sert çıktı. Erdoğan, “Bahçeli vatan sevgimizi ölçebilecek ne kalitede ne kariyerdedir” dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, “demokratik açılım” girişimleri konusunda, “Sorunu bu hale getiren anlayışlardan medet beklemiyoruz ama diyoruz ki gölge etmeyin, engel olmayın. Bu kardeşlik projesine, bu barış ve bütünleşme projesine, bu milli birlik ve bütünlük projesine kapılarınızı kapatmayın. Gelin bu çalışmayı hep birlikte gerçekleştirelim” dedi.

Erdoğan, “Türkiye gençlerini teröre kurban etmeseydi bugün nerede olurdu? Türkiye genç fidan gibi delikanlılarını teröre kurban etmeseydi, son 25 yılını terörle, çatışmayla, faili meçhullerle, boşaltılan köylerle heba etmeseydi bugün nerede olurdu? Demokrasinin üzerindeki vesayet tartışmaları AK Parti ile değil daha önce sona erseydi Türkiye bugün nerede olabilirdi?” diye konuştu.

“Nerede yanlış yapıldı? Nerede yanlış tavırlar sergilendi? Binlerce yıllık kardeşleşmiğimizin bozulacağına kim nasıl inandı da aramıza nifak tohumları serpti. Bu iş bu kadar kolay mıdır?” diye soran Başbakan, “Birbirinden kız alıp veren 2 milleti birbirinne düşman eylemek mümkün müdür? Bizi birbirimize düşürmek kimin haddine?” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Binlerce yıldır birarada yaşayan, kardeş akraba olan, et tırnak olan Kürdüyle Türküyle Boşnak Laz çerkeziyle birbirine düşman eyleme mümkün müdür?” diye konuştu.

ŞİVAN PERVER HALEPÇE HAZAL ÇIKIŞI

Başbakan Erdoğan ayrıca, “Fuzuli’nin şiirleri nasıl ruhumuza hitap ediyorsa, Ahmedi Hani’nin dizeleri de bizi aynı şekilde dugulandırmıyor mu? Neşet Ertaş gönül dağı dediğinde hepimizin tüyleri ürperiyor, Şivan Perver Halepçe Hazal dediğinde gönül dünyamızın derinliklerine dalıyoruz. Horon, halay, zeybek bizim; zılgıt bizim bizi birbirimizden ayırmak kimin haddi” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’NİN 8. YAŞINI KUTLADI

Erdoğan, demokrasi tarihini yazanların, AK Parti’nin, demokrasiyi muhafaza etmek ve yüceltmek noktasında verdiği kararlı mücadeleyi, altını kalın çizgilerle çizerek tespit edeceklerini belirterek, “İnanıyorum ki AK Parti’nin 8 yıldır tek başına verdiği demokrasi mücadelesi sayesinde artık, yakın ve uzak gelecekte hiç kimse demokrasiye gölge düşürme, demokratik rejimi zafiyete uğratma, hukuk sistemini karanlık tünellere sokma cüretini gösteremeyeceklerdir” dedi.

Başbakan Erdoğan, “Demokrasi tarihimizi yazanlar, inanıyorum ki AK Parti’nin, demokrasiyi muhafaza etmek ve yüceltmek noktasında verdiği kararlı mücadeleyi altını kalın çizgilerle çizerek tespit edeceklerdir” dedi.

Milletvekillerinin her birine yürekten teşekkür eden Erdoğan, hareketlerine gönül veren, yüreğini ortaya koymuş her bir yol arkadaşına “en kalbi şükranlarını” sunduğunu ifade etti.

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır